Kohútie raňajky – film

Dátum a čas:
štvrtok - 10. 09. 2015 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Film Petelinji zajtrk (Kohútie raňajky) je bezpochyby jedným z najúspešnejších slovinských filmov. Ten si budú môcť návštevníci pozrieť v budove Alfa Kasární/Kulturparku v rámci Slovinských dní v Košiciach 10. septembra o 19:00 hod. Do kín bol uvedený v roku 2007 a stal sa druhým najúspešnejším slovinským filmom všetkých čias. Kvalitu filmu dosvedčuje aj množstvo ocenení – v roku 2007 získal na 10. slovinskom filmovom festivale cenu divákov za najlepší film, za najlepšiu réžiu, najlepší scenár a najlepší mužský herecký výkon, ako aj Stopovu cenu za herca roka.

images (1)V centre dejovej línie stojí ľúbostný príbeh, odohrávajúci sa v malom meste. Djuro je zamestnaný ako učeň u majstra Gajaša, staršieho majiteľa autodielne. Jeho tichý život rozvíri príchod tmavovlasej krásavice Bronje, vydatej za lokálneho darebáka a zvodcu Lepca. Bronja a Djuro sa zapletú do riskantného ľúbostného vzťahu, ktorý si všimne aj okolie. Medzitým aj Gajaš pestuje svoje ľúbostné fantázie. Sníva o Severine, známej speváčke, ktorá sa v rámci hudobného turné zastaví v jeho meste. Keď sa naskytne príležitosť, aby ju stretol naživo, jeho srdce vzplanie. Film však nepredstavuje len jednoduchú romancu. Pútavým spôsobom dáva do vzájomného vzťahu realitu bežných dní, problémy bežných ľudí so svetom snov a túžob.

Film v réžii Marka Naberšnika vznikol podľa rovnomenného románu slovinského spisovateľa Feriho Lainščka. Silu príbehu umocňujú nezabudnuteľné herecké výkony významných slovinských hercov. V role majstra Gajaša sa predstavuje Vlado Novak, v role Lepca Dario Varga, Djura stvárňuje Primož Bezjak a Bronju Pia Zemljič. Vo filme sa divákom predstaví aj chorvátska speváčka Severina.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.