Komentovaná prehliadka výstavy Banksy & Poppy

Dátum a čas:
utorok - 16. 06. 2020 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Pozývame vás do Kunsthalle/Haly umenia na druhú komentovanú prehliadku multimediálnej výstavy Banksy & Poppy, ktorá sa uskutoční 16. júna 2020 o 15:00 hod. Bližšie informácie o dielach legendárneho anglického graffiti umelca Banksyho s utajovanou identitou a tvorbe „neznámej“ street art umelkyne Poppy poskytnú kurátori Mgr. art. Ing. Richard Kitta, ArtD a Mgr. Martin Cubjak.

Výstava streetartovej elity predstavuje diela, ktorých témou sú aktuálna vojnová a sociálna problematika, pričom diela demonštrujú aj ďalšie globálne či naliehavé civilizačné otázky. Exponáty zapožičalo Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Umelecké práce Banksyho, jednej z najvýznamnejších postáv v súčasnom umení, vznikali priamo v uliciach veľkomiest, kde pútali pozornosť okoloidúcich. Tentoraz si ich môžete pozrieť v galerijných priestoroch do 28. júna 2020 v čase 11:00 – 18:00 hod. denne okrem pondelka.

Vstupné: 4 € dospelí/2 € dôchodcovia, študenti a deti


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.