Konajme – kampaň proti násiliu na ženách

Dátum a čas:
štvrtok - 10. 12. 2015 - 7:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Šestnásťdňová kampaň „KONAJME“ proti násiliu, páchanému na ženách, vyvrcholí odovzdávaním ocenení Piata žena vo veľkej sále a foyer budovy Alfa v Kasárňach/Kulturparku 10. decembra. Počas záverečného dňa kampane je pripravený bohatý program pre odbornú i širokú verejnosť.

Súčasťou podujatia je výstava figurín Umlčané svedkyne s príbehmi žien, ktoré upozorňujú na najzávažnejšie dopady dlhodobého násilia v prípadoch, keď boli ženy a deti zabité násilnými manželmi a partnermi. Počas dňa sa uskutoční Trh ženských MVO, na ktorom sa budú prezentovať organizácie, pôsobiace v oblasti prevencie a eliminácie násilia na ženách.  V časti programu Vypískajme násilie vytvorí  mimovládna organizácia Fenestra, ktorá sa snaží prispievať k pozitívnym zmenám v životoch týraných žien v párových vzťahoch, priestor pre širokú verejnosť na vyjadrenie odmietavého postoja k násiliu na ženách. O ukončení kampane a probléme, ktorý postihuje mnoho žien sa bude hovoriť na tlačovej besede, ktorá nebude len pre novinárov, ale aj pre ľudí, ktorých táto téma zaujíma alebo sa priamo dotýka.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.