Koncert k 40. výročiu Košického detského a mládežníckeho speváckeho zboru

Dátum a čas:
pondelok - 22. 06. 2015 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Košický detský a mládežnícky spevácky zbor oslavuje už 40. rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil okrem výstavy fotografií a exponátov, ktorá dokumentuje jeho činnosť za štyri desaťročia (3. – 28. júna, budova Bravo), aj koncert detských zboristov, ktorý sa uskutoční v budove Alfa Kasární/Kulturparku 22. júna o 18:00 hod. Koncerty, ktoré sú prierezom ich tvorby, organizuje KDMSZ každý piaty rok. V Kulturparku bude ich vystúpenie po prvý raz.

KDMSZ_foto koncert 01Zbor patrí medzi najlepšie zborové telesá na Slovensku. Založili ho v roku 1975 manželia Oľga Varínska a Ľubomír Varínsky, ktorí ho vedú nepretržite doteraz. V roku 1996 pribudla mládežnícka zložka. Od roku 2005 zbor pracuje pri Súkromnej základnej umeleckej škole na Starozagorskej ulici pod názvom Mladé hlasy. V širokom repertoári má ľudové a upravené piesne, skladby a cappella, polyfónia, sakrálna hudba, skladby klasikov, romantické piesne, súčasná slovenská a svetová zborová tvorba, vianočné melódie a koledy, piesne z muzikálov a evergreeny až po černošské spirituály a tradicionály.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.