Koncert ku Dňu matiek

Dátum a čas:
utorok - 05. 05. 2015 - 15:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Koncert ku Dňu matiek pripravili žiaci Základnej umeleckej školy Márie Hemerkovej, ktorý sa uskutoční  5. mája v Kunsthalle/Hale umenia o 17. hodine. V programe vystúpi až 50 účinkujúcich a 28-členný orchester. Hudbou sa deti poďakujú svojim matkám za starostlivosť, ktorú im denne venujú.

História Dňa matiek siaha až do obdobia antiky. V starovekom Grécku oslavovali ženu ako darkyňu života už 250 rokov p. n. l. v podobe slávností na počesť matky všetkých bohov – bohyne Rhey. Starovekí Rimania oslavovali sviatok Matronalia, ktorý bol zasvätený bohyni Juno. Za predchodcu Dňa matiek v jeho dnešnej podobe možno považovať tzv. Nedeľu matiek (Mothering Sunday), ktorú začali oslavovať v 16. storočí v Anglicku. V novodobej histórii ľudstva sa Deň matiek dostal do povedomia na prelome 19. a 20. storočia. V Československu sa začal oslavovať v roku 1923. V 50. rokoch  ho v komunistickom Československu a ostatných proruských krajinách nahradil Medzinárodný deň žien. Tradícia Dňa matiek na Slovensku bola obnovená až po roku 1989, kedy sa začal sláviť druhú májovú nedeľu v roku.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.