Koncert v parku za Paľikerav

Dátum a čas:
piatok - 19. 07. 2019 - 14:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Temperamentná rómska hudba v podaní nadaných umelcov je už po štvrtý rok zárukou nezabudnuteľného zážitku. V areáli Kasární/Kulturparku sa 19. júla od 14:00 do 20:00 hod.  vystriedajú talentovaní hudobníci Gypsy Nicol, Gipsy Angels Band, Diny Košice a raperská dvojica Šorty a Adiss. 

Koncert v parku za Paľikerav organizuje už štvrtý rok Občianske združenie Ďakujem – „Paľikerav“. Ich cieľom bolo, je a bude motivovať aj inšpirovať ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia. Za sebou majú aj iné úspešné projekty ako Knižný klub Paľikerav, organizovanie pikniku so spisovateľmi a recitačnej súťaže pre rómov. OZ získalo cenu Sozial Marie za sociálne inovácie a cenu Roma spirit za projekt ako najlepšia mimovládna organizácia. Multižánrové stretnutia členov a dobrovoľníkov sa konajú vo Výmenníku Brigádnická. Koncert v parku za Paľikerav finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

„Podujatie sa začne besedou s Knižným klubom Paľikerav. V rámci besedy spoznáme nevidiacu rómsku spisovateľku Michaelu Mihokovú, Jolanu Lackovú a Andreu Bercik Nitkulincovú. Program bude pokračovať vystúpením detských súborov z Bidoviec a Banskej Bystrice a svojim spevom publikum ohromí študentka konzervatória Jessica,“ vysvetlila Renáta Pankiewicz.

Vstupné: jedno paľikerav (jedno ďakujem)

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.