Koncert v parku za „PAĽIKERAV“

Dátum a čas:
pondelok - 25. 07. 2016 - 14:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Začiatkom posledného júlového týždňa bude v areáli Kasární/Kulturparku oslava rómskej kultúry. Koncert v parku za „PAĽIKERAV“,  po rómsky „za ďakujem“, sa uskutoční 25. júla od 16.00 hod. a publiku sa predstaví viacero rómskych spevákov a umelcov. Súčasťou podujatia bude aj zaujímavá výstava fotografií.

Koncert je vyvrcholením uplynulej sezóny talkshow „PAĽIKERAV za návštevu“, ktoré sa od januára konali pod záštitou občianskeho združenia ĎAKUJEM – „PAĽIKERAV“ vo Výmenníku Brigádnická. Ich cieľom bolo motivovať a inšpirovať ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia prostredníctvom príbehov zaujímavých a talentovaných ľudí. Hudobné vystúpenie hostí bude spojené aj s krátkym interview pred obecenstvom vedené moderátorkou Jarmilou Vaňovou a odvysielané v relácii Rómsky magazín – So Vakeres na televíznej stanici RTVS.

Diváci sa počas koncertu môžu tešiť na úprimné a hrejivé emócie prostredníctvom vystúpení skvelého speváka Šaniho Sássiho, živelnej a talentovanej Gipsy Nicol, energických rytmov skupín Gipsy Daniel a Gipsy Deško Band a tiež na sympatického herca Františka Baloga, ktorý sa publiku predstaví spolu s mladými rómskymi talentmi z organizácie Divé Maky.

Sprievodným podujatím jednodňového festivalu rómskej kultúry bude výstava fotografií Mgr. art. Simony Dobrowolskej s názvom „Všetci sme si rovní“. Fotografie predstavujú príbehy mladých Rómov, ktorým sa občianske združenie ĎAKUJEM – „PAĽIKERAV“ dlhodobo venuje. Zaujímavosťou je, že fotografie sú doplnené o fosforeskujúci prvok, pričom v tme svietia iba obrysy tváre a nie je možné rozpoznať či je na fotografii zachytený Róm alebo Neróm. Autorka výstavou reflektuje na otázku vnímania menšín v súčasnej spoločnosti.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do vnútorných priestorov budovy Alfa.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.