ZRUŠENÉ!!! KONJA: Antigona v New Yorku – Festival amatérskych divadiel

Dátum a čas:
piatok - 03. 12. 2021 - 19:00 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Absolventi košického Konzervatória Jozefa Adamoviča (KONJA) pozývajú 3. decembra 2021 o 19:00 hod. v rámci Festivalu amatérskych divadiel na reprízu hry poľského dramatika Janusza Głowackeho Antigona v New Yorku. Každý z trojice bezdomovcov, prináša svoj vlastný príbeh. Poliak, ruský žid a Portoričanka vytvorili nadnárodné spoločenstvo tragicky pôsobiacich životných príbehov. Aj napriek tomu hra nezavalí zbytočným pátosom. Práve naopak, sentiment je doplnený a miestami nahradený humorom a absurditou.

Hra nie je (len) štúdiou bezdomovstva a emigrácie či reakciou na veľké sociálne rozdiely v spoločnosti. Je o snoch a túžbach, o vernosti predstavám a o láske. Ale je rovnako i tom, čo sa stane, ak odíde základná vôľa a motivácia žiť, ak systém nepodporí človeka a jeho individualitu či inteligenciu, ak sila prekonať prekážky zvíťazí len na veľmi krátky okamih. New York a jeho mravenisko sa tak jednoducho stávajú metaforou veľkého sveta stratených duší, ktoré však chcú žiť nový život.

Podujatie sa koná v režime OP.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.