Konvergencie: Šostakovič/Svedectvo/Robert Roth

Dátum a čas:
pondelok - 30. 05. 2016 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Po kritikou i publikom s nadšením prijatom uvedení kompletu Šostakovičových sláčikových kvartet britským súborom Brodsky Quartet v Bratislave prinesie koncom mája medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie hudbu ruského klasika 20. storočia aj do Košíc.

Svedectvo

Záverečné podujatie košických Konvergencií (30. 5.) bude patriť charizmatickému slovenskému hercovi Robertovi Rothovi (v rámci košických Konvergencií predstavil publiku Stravinského v Príbehu vojaka), ktorý bude čítať z kontroverznej knihy Svedectvo. Pamäti Dmitrija Šostakoviča ako ich zaznamenal Solomon Volkov. Dielo, ktoré vyšlo po skladateľovej smrti v USA, bolo označené ako Šostakovičove pamäti, no jeho autentickosť je dodnes predmetom vášnivých diskusií.

Boli sme príjemne prekvapení veľkým záujmom, budeme veľmi radi, keď si ľudia na tento projekt nájdu čas aj v Košiciach,“ povedal o projekte, ktorý mal premiéru v bratislavskom Artfore, obsadenom do posledného miesta, umelecký riaditeľ festivalu Konvergencie, violončelista Jozef Lupták. Návštevníci košického festivalu si počas večera budú môcť vypočuť aj ikonické 8. sláčikové kvarteto c mol op. 110, venované pamiatke obetí fašizmu a vojny. Šostakovič ostane aj témou bratislavských Konvergencií, ktorých aktuálny ročník sa uskutoční od 18. do 25. septembra.

Vstupenky čoskoro v sieti Ticketportal a v predpredaji aj v infocentre Delta Kasárňach/Kulturparku.

xy


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.