Korene a krídla – výstava ľudovej kultúry

Dátum a čas:
štvrtok - 02. 02. 2017 - nedeľa - 12. 03. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa


Archív ľudovej kultúry v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku ukrýva široké spektrum zvukových záznamov, filmov a fotografií, zachytávajúcich život, zvyky a kultúru našich predkov. Klub milovníkov autentického folklóru, ktorý čerpal aj zo súkromných archívov, sa so vzácnymi dokumentmi podelí na výstave pod názvom Korene a krídla s podtitulom Prvky tradičnej ľudovej kultúry v súčasnosti. Sprístupnená bude od 3. februára do 12. marca v Galérii Alfa.

Súčasťou vernisáže bude módna prehliadka modelov značky FakeFolk, ktorá na trh módy prináša vánok tradície našej ľudovej kultúry. Vo svojej tvorbe čerpá z umenia a umeleckých prejavov minulosti. Napriek tomu, že vychádza z ľudového umenia, výsledné produkty pôsobia novodobo. Na prehliadke sa predstavia ľudia, ktorí používajú krojové prvky alebo ich súčasti v bežnom živote.

Výstava bude pozostávať z projekcií, ukážok, fotografií a zvukových nahrávok, ktoré dokumentujú využitie tradičnej ľudovej kultúry v modernom svete – v móde, bežnom živote, tanci, speve a podobne.

Vernisáž: 2. februára o 18:00 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.