Košice Fashion Week – módna show

Dátum a čas:
streda - 11. 11. 2015 - sobota - 14. 11. 2015 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na štyri dni sa Kasárne/Kulturpark zmenia na centrum módy, kde návštevníci uvidia najhorúcejšie novinky a modely svetových značiek a dozvedia sa zo sveta fashion všetko, čo s ním súvisí.  Kultúrne priestory budú po druhý raz dejiskom významného módneho podujatia. V dňoch 12. – 15. novembra sa tu uskutoční Košice Fashion Week 2015. Projekt, ktorý odštartoval vlani, si kladie za cieľ podporovať predovšetkým slovenských módnych tvorcov. Predstavia sa tu návrhári a dizajnéri z Čiech, Slovenska a Ukrajiny.

KFW má ambíciu stať sa významnou módnou, kultúrnou a spoločenskou udalosťou na Slovensku. Metropola východu sa už zaradila medzi popredné mestá ako Miláno, Paríž, New York či Praha. Tešiť sa môžeme na kolekcie Jitky Klett, Zuzany Hakovej, Idy Sándor, Jany Polak a popredných ukrajinských návrhárov. Budú to dni plné jesenných módnych noviniek.

Košice po úspešne zvládnutom projekte Európske hlavné mesto kultúry 2013 a získaní titulu Európske mesto športu 2016 sa zapísalo do povedomia aj ako mesto módy. V minulom roku sa ako jediné mesto na Slovensku dostali do svetového zoznamu podujatí pod značkou Fashion Week. Luxury Fashion Day v rámci KFW bude zameraný na slovenskú návrhársku elitu a prestížne módne značky.

Témou súťaže, určenej mladým návrhárom, absolventom stredných a vysokých umeleckých a dizajnérskych škôl, ale aj debutantom, ktorí sa zaoberajú módnou tvorbou, je Nová geometria a priestor. Organizátori chceli zacieliť tvorbu súťažných kolekcií na návraty k moderne 20. rokov minulého storočia, ktoré mimoriadne silno rezonujú v tvorbe svetových módnych tvorcov.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.