Košická moderna

Dátum a čas:
štvrtok - 12. 12. 2013 - nedeľa - 18. 05. 2014 - 8:00 - 16:00

Miesto konania:
Východoslovenská galéria


Košická_modernaPozývame vás na výstavu –  Košická moderna do vynovených priestorov galérie, kde sú od 13. decembra vystavené diela jedinečnej umeleckej avantgardy 20. rokov minulého storočia, známej ako Košická moderna.

Predstavujú sa diela zo zbierky Východoslovenskej galérie, doplnené o obrazy zo zbierok slovenských a zahraničných galérií, múzeí a súkromných zberateľov.

Kurátorky výstavy Zuzana Bartošová a Lena Lešková v zábere expozície presiahli dvadsiate roky 20. storočia – nájdete tu diela aj z obdobia pred 1. svetovou vojnou i tridsiate roky. Návštevník má unikátnu príležitosť dozvedieť sa o kultúrno-historických súvislostiach vzniku moderny v Košiciach ešte skôr, než uvidí samotné diela. V podzemných priestoroch Východoslovenskej galérie na Hlavnej ulici sú nainštalované panely s prehľadnými faktami, fotografiami dobovej košickej architektúry a umenia a tiež mapa s vyznačením trás, odkiaľ umelci prišli do Košíc a kam pokračovali v ceste za štúdiom, ale aj do emigrácie po prvej svetovej vojne a neskôr pred hrozbou nacizmu.

Výstava potrvá do 28. 5. 2014.

Organizátor: Východoslovenská galéria Košice

Partneri: Východoslovenské múzeum v Košiciach, Štátna vedecká knižnica v Košiciach, MK SR, Košice 2013, n. o.

Bližšie informácie o otváracích hodinách


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.