Košická paleta – výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Dátum a čas:
streda - 23. 05. 2018 - nedeľa - 10. 06. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria aj v tomto roku organizuje krajskú súťaž a výstavu neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Košickom samosprávnom kraji. Košická paleta 2018 bude prezentáciou najlepších diel od autorov z celého kraja. Ich tvorbu si budú môcť návštevníci pozrieť v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 23. mája do 10. júna.

Postupová súťaž nie je žánrovo ani tematicky vymedzená. Podporuje rozvoj záujmovej umeleckej činnosti, neprofesionálnej výtvarnej tvorby v celej jej žánrovej rozmanitosti – v kresbe, grafike, maľbe, kombinovanej technike, plastike (drevo, kameň, kov a pod.), úžitkovej tvorbe (šperk, keramika, textil), v prácach intermediálneho charakteru (fotografický záznam akčného umenia, land-artu a pod.), v počítačovej grafike a osobitne v samostatnej súťažnej kategórii D (insita, art brute, naivné umenie, umenie outsiderov).

Poslaním tejto najstaršej a najprestížnejšej súťaže v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby je aktivizovať a podporovať oblasť neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Zároveň tiež poskytovať priestor na prezentáciu a konfrontáciu jej výsledkov, získavať prehľad o celkovej úrovni neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Košickom samosprávnom kraji za konkrétne obdobie a využívať túto platformu na ďalšie vzdelávanie výtvarníkov.

Porotou vybrané a ocenené diela budú reprezentovať Košický samosprávny kraj na celoštátnej výstave Výtvarné spektrum v Trenčíne.

Vernisáž: 23. mája 2018 o 16:30 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.