Košická paleta – výstava neprofesionálnych výtvarníkov

Dátum a čas:
streda - 15. 05. 2019 - nedeľa - 02. 06. 2019 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Medzi najväčšie a najprestížnejšie výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby v Košickom kraji patrí súťažná výstava Košická paleta. Jej organizátorom je už niekoľko rokov Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, Najúspešnejší autori budú ocenení na vernisáži 15. mája o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Jedinečná a pestrá tvorba výtvarníkov z celého Košického kraja bude verejnosti sprístupnená do 2. júna.

Do súťaže sa každoročne zapájajú autori zo všetkých okresov kraja, pre ktorých sa výtvarné umenie stalo záľubou a zároveň relaxom. Záujemcov o prezentáciu svojej tvorby neustále pribúda, o čom svedčí aj počet 115 autorov, ktorí sa do tohoročnej súťaže prihlásili s celkovým počtom 288 prác.

Odborná porota z radov aktívnych výtvarníkov a výtvarných pedagógov odporučila vystaviť 111 diel od 73 autorov.  Pri výbere prác bola hlavným kritériom osobitosť výtvarného stvárnenia, myšlienka, originalita, ale aj kreativita autorov, ktorí boli zaradení do súťaže podľa vekových kategórií. Medzi najmladšími vystavujúcimi sú autori vo veku 15 rokov, k najstarším patrí 84-ročný výtvarník zo Spišskej Novej Vsi. Tematika prác je rôznorodá. Prevažuje krajinomaľba, zátišia, výjavy z bežného života, športu, no nechýbajú ani portréty a abstraktné kompozície. Z výtvarných techník prevažuje maľba akrylom, akvarelom, olejom, suchým pastelom, ale aj rôzne kombinované techniky. Mládež sa zamerala viac na klasické grafické techniky, ako aj na využitie počítačovej techniky.

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Vstup zdarma

 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.