Košický detský a mládežnícky spevácky zbor – výstava

Dátum a čas:
streda - 03. 06. 2015 - nedeľa - 28. 06. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Košický detský a mládežnícky spevácky zbor oslavuje už 40. rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti pripravil výstavu fotografií a exponátov zo zbierok, ktoré dokumentujú jeho činnosť za štyri desaťročia. Do jeho histórie môžu návštevníci nazrieť vo foyer budovy Bravo Kasární/Kulturparku od 3. júna. Výstava, ktorej vernisáž bude o 18:00 hod., potrvá do 28. júna.  Prístupná je denne (okrem pondelka) od 11:00 – 18:00 hod.

Zbor patrí medzi najlepšie zborové telesá na Slovensku. Založili ho v roku 1975 manželia Oľga Varínska a Ľubomír Varínsky, ktorí ho vedú nepretržite doteraz. V roku 1996 pribudla mládežnícka zložka. Od roku 2005 zbor pracuje pri Súkromnej základnej umeleckej škole na Starozagorskej ulici pod názvom Mladé hlasy. V širokom repertoári má ľudové a upravené piesne, skladby a cappella, polyfónia, sakrálna hudba, skladby klasikov, romantické piesne, súčasná slovenská a svetová zborová tvorba, vianočné melódie a koledy, piesne z muzikálov a evergreeny až po černošské spirituály a tradicionály.

Detskí zboristi sa predstavia na koncerte v budove Alfa 22. júna o 18:00 hod.

Vstup voľný.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.