Kreatívny denný tábor PLASTOVÁ VEĽRYBA

Dátum a čas:
štvrtok - 18. 07. 2019 - štvrtok - 15. 08. 2019 - 9:00 - 14:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Občianske združenie PST – Priestor Súčasného Tanca (iniciatíva na podporu súčasného  tanečného umenia v meste)  organizuje v dňoch 13. – 15. augusta 2019 v čase od 9:00 do 14:00 hod. kreatívny denný tábor PLASTOVÁ VEĽRYBA. Letné hravé tvorivé spojenie pohybu, tanca, divadla a literatúry je určený pre deti vo veku 5 – 11 rokov. Spoločne budú tvoriť príbeh plastovej veľryby, ktorý zatiaľ neexistuje. Čaká na svojich tvorcov. Na ich fantáziu, nápady, prirodzený prejav a tvorivé schopnosti. Existuje však téma: znečistené oceány, ohrozené živočíchy, plastový materiál, ale aj úcta k sebe a k planéte, schopnosť človeka revitalizovať, hrať sa, tancovať, pozerať sa na svet detskými očami…

Pripravené sú kreatívne dielne zamerané na rozvoj tvorivých zručností detí: LITERÁRNA DIELŇA (čítanie, načúvanie a inšpirácia v Artfore), KINO (premietanie krátkych animovaných filmov v Kine Úsmev), POHYBOVO-TANEČNÁ DIELŇA (vnímanie a vyjadrovanie sa telom, TANEČNO-DIVADELNÁ DIELŇA ( komunikácia bez slov), SCÉNOGRAFICKÁ DIELŇA (budovanie svetov – práca s materiálom), CHOREOGRAFICKÁ DIELŇA (kompozícia umelecké dielo) v tanečnej sále a v parku v kultúrnom centre  Kasárne Kulturpark.

Maximálny počet účastníkov je 16 detí a cena za tábor je 30 €, v čom je zahrnutý aj darček. Informácie a registrácia: pst.kosice@gmail.com. Do tábora bude zaradených  6 detí zo sociálne znevýhodnených rodín z centra DORKA, n. o. v rámci projektu „Tancom tvorím seba a svet“. O program sa postarajú lektorky Katarína Rampáčková – choreografka, improvizátorka, tanečná aktivistka, Michaela Sabolová – tanečná lektorka, performerka a Markéta Anna Meďaš, architektka, dizajnérka, performerka a choreografka.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.