LVP: Krzysztof Kobyliński & Erik Truffaz – koncert

Dátum a čas:
piatok - 14. 07. 2017 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Krzysztof Kobyliński je skladateľ, pianista, líder kapely a tvorca hudobných podujatí. Vytvoril skladby, ktoré hrali a spievali jedni z najznámejších džezových hudobníkov po celom svete. Ako pianista sprevádzal mnohých známych spevákov a umelcov. Ako skladateľ sa pokúša komponovať niekoľkoúrovňové kompozície s mnohými formálnymi vrstvami.

Okrem toho je aj tvorca a riaditeľ ethojazzového festivalu Palmjazz v poľských Gliwiciach, ktorý sa koná v hudobnom centre Jazovia.

Erik Truffaz sa narodil v roku 1960 a už ako osemročný mal potešenie z hry na javisku, ktoré mu ukázal jeho otec – saxofonista. V období dospievania trávil hodiny cibrením muzikantského umenia spolu so svojimi priateľmi v ich skúšobni. Tam objavuje možnosť elektrifikovať trúbku a kupuje si svoj prvý wah pedál.

Stáva sa brilantným trubkárom, ktorý koncertuje s najväčšími jazzovými hviezdami a zbiera prestížne ocenenia.

Erik Truffaz nahral temer dve desiatky albumov a presadil sa po celom svete. Časopis Jazz Times zhodnotil jeho tvorbu ako inteligentnú nekompromisnú hudbu súčasnosti, ktorú hrajú virtuózni hráči s bohatou fantáziou a odvahou.

V Košických Kasárňach/Kulturparku už Krzysztof Kobyliński aj Erik Truffaz hrali. Tentokrát sa predstavia ako duo, ktoré sa určite postará o jedinečný hudobný zážitok v piatok, 14. júla, od 19. hodiny. Koncert sa koná v rámci festivalov Leto v parku a Letný hudobný festival Hevhetia 2017.

Vstupné: 8 €

Predpredaj lístkov.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.