Kubo – folk-rockový muzikál

Dátum a čas:
pondelok - 02. 05. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Folk-rockový muzikál Kubo, ktorý uvedie košické Divadlo hudby v Kasárňach/Kulturparku 2. mája o 19:00 hod. ponúkne divákom stále aktuálny príbeh múdreho, no pre niektorých hlúpeho dedinského chlapca Kuba. Ten si žije svoj vlastný spokojný život, pokiaľ mu otec nerozvráti jeho vnútorný svet.

Bohatý richtár sa nevie zmieriť s tým, že jeho syn je iný. Chce sa ho zbaviť a zároveň predať. Jeho matka s tým pod tlakom svojho muža súhlasí. Zvíťazí láska matky alebo zdravý rozum? Odpoveď na to dá predstavenie autorov Jozefa Hollého podľa predlohy jeho rovnomennej hry a Miloslava Miňa Mojžiša, ktorý zložil hudbu.

Divadlo hudby vzniklo ako občianske združenie v roku 2009, keď ho založili Miloslav Miňo Mojžiš (hudobný skladateľ, dramatik, producent), Vladimír Šuster (grafik a maliar) a Miroslav Demko  (muzikológ). Aktívne však začalo pracovať až v septembri 2012, keď sa rozrástlo o nových členov. Počas svojej existencie sa Divadlo hudby vyprofilovalo ako hudobné, muzikálové divadlo, zamerané na tvorbu pre deti a mládež.  Je jediným divadlom tohto typu na Slovensku a podľa divadelných kritikov a odborníkov je najlepším na Slovensku. Svedčí o tom rad ocenení.

Vstupné: 5 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.