Kúzelná fyzika – svet očarujúcej fyziky (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
utorok - 06. 07. 2021 - 16:30 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Trochu fyziky do programu Leta v Kulturparku prinesie skoro kúzelnícke vystúpenie Kúzelná fyzika Michala Figuru, ktorý príde predviesť, aká dokáže byť zábavná. Presvedčiť sa o tom môže každý, kto príde 6. júla 2021 o 16:30 do Kasární/Kulturparku. Možno budete mať možnosť postaviť si vlasy dupkom a možno medzi vami a fyzikou preskočí iskra. Všetky kúzla sú ukážkou fyzikálnych javov a experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom.

Kúzelná fyzika je o spoznávaní fyziky všade okolo nás. Dostáva nás do sveta kúziel matky prírody. Je to program pre malých aj veľkých, ktorí chcú tento svet objavovať. Niektorí si myslia, že fyzika je len o vzorcoch, výpočtoch a slovných úlohách. Počas vystúpenia však diváci neuvidia ani jediný vzorec. Dozviete sa napríklad čo je to gyroskop, ako fungovali prvé fontány, ako môžete využiť magnety inak ako na chladničke, koľko váži vlak, ako sa miešajú farby a pod. Zistíte aj to, že fyziku môžete nájsť na každom kroku, že Archimedov zákon neplatí len pre vodu, ale aj pre vzduch, piesok či zeminu, pochopíte premenu energie alebo aj to, akú silu má nič. Dokonca neuvidíte ani neviditeľnú fľašu, dozviete sa, čo odhalil Galileo Galilei a prečo sa veľké cisterny v zákrutách neprevrátia. A možno aj niečo iné.

Vstupné: 7 €/4 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.