Kvarteto ALEA & Martin Babjak – koncert

Dátum a čas:
utorok - 11. 11. 2014 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kvarteto ALEA v zložení Stano Palúch (husle), Daniel Buranovský (klavír), Boris Lenko (akordeón, bandoneón) a Ján Krigovský (kontrabas) so svojim hosťom, popredným operným spevákom – barytonistom Martinom Babjakom, predstavia 11. novembra o 19. hodine v Kasárňach/Kulturparku židovské piesne v úpravách slovenských skladateľov. Koncert je súčasťou projektu MAZAL TOV!, ktorý je pokračovaním rovnomenného festivalu židovskej kultúry.

Koncert s názvom „Oy, mame, shlog mikh nisht” (jidiš, v preklade „Joj, mama, nebi ma“) je novým hudobným projektom. Piesne na židovské témy sú spievané v jidiš, v jazyku aškenázskych židov, ktorý používali aj židovské komunity na Slovensku. Spolupráca Martina Babjaka s kvartetom Alea, ktorého členovia sú multižánrovo orientovaní, sľubuje posun výrazu až k hraniciam klasickej interpretácie. Vďaka spojeniu so židovskou témou dostávajú diela súčasných autorov nový a nepoznaný rozmer, ktorý je v našich podmienkach ojedinelý a originálny.

 

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal a v mestských informačných centrách.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.