Laboratórium knihy – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 05. 10. 2017 - streda - 15. 11. 2017 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Čítať znamená pozerať sa. Slobodne sa pohybovať medzi slovom a obrazom. V laboratóriu je však dovolené nielen to – divák sa môže dotýkať, počúvať, cítiť, nasadiť si 3D okuliare, listovať a vyskúšať zatiaľ neprebádané. Autori kníh na výstave Laboratórium knihy, ktorá bude verejnosti prístupná v budove Bravo do 15. novembra, ponúkajú viac ako slová, obrázky a stránky.

Objavujú rôzne materiály a látky. Presúvajú sa nad rámec tradičného vnímania knihy. Uvádzajú ju do pohybu. Vytvárajú nové pravidlá čítania. Snažia sa zapojiť nečakané zmysly. Pracujú s príbehom na veľmi osobnej a niekedy experimentálnej úrovni – rozširujú možnosti knihy.

Laboratórium knihy je výstava vytvorená v rámci európskeho projektu Transbook. Children’s literature on the move” (Detská literatúra v pohybe) je európska iniciatíva na podporu digitálneho prechodu a internacionalizácie vydavateľstiev detskej literatúry. Je spolufinancovaná Európskym tvorivým programom Európskej únie na roky 2014 – 2018. Realizuje sa v partnerskej spolurpáci s Europäische Kinder- und Jugendbuchmesse (Saarbrücken, Nemecko), ART BASICS for CHILDREN (Brusel, Belgicko), Tantágora (Barcelona, ​​Španielsko), Hamelin Culturale Associazione (Bologna, Taliansko), Nobrow Ltd (Londýn, Veľká Británia), Literárne informačné centrum (Bratislava, Slovensko).

Vstupné: 1 € 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.