Labyrint – výstava súčasného umenia

Dátum a čas:
štvrtok - 15. 11. 2018 - piatok - 07. 12. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Tridsaťosem umelcov prevažne z Poľska predstavuje svoje diela na výstave s názvom Labyrint v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku. Výber umeleckých diel zo zbierky Centra súčasného umenia v Toruni, ktorá sa rozrastá od roku 2008, si múžu záujemcovia pozrieť od 15. novembra do 7. decembra. 

 Cieľom výstavy je priblížiť návštevníkovi súčasné umenie, a to predovšetkým inštalácie, objekty, maľby a grafiky a zároveň umožniť pozrieť sa na svet striedavo z perspektívy trojdimenzionálneho priestoru a  perspektívy obrazu zachyteného na plátne či papieri. Umelecké diela sú vo vzájomnom protiklade a v návštevníkovi vzbudzujú záujem vypátrať ich vzájomnú súvislosť. Stačí sa napríklad pozrieť na inštaláciu Piotra Grabowskeho Obnažený plameň a na nenápadnú maľbu, ktorej autorkou je Marcelina Gunia či výraznú ‘mise-en-scène’ od Szymona Kobylarza alebo oneirické plátno od Vojislava Radovanovića,“ približuje výstavu kurátor Krzysztof Bialowicz.:

Vstupné: 1 €

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 okrem pondelka.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.