Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF: Čiara

Dátum a čas:
štvrtok - 23. 08. 2018 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. V tomto roku je to jeho 16. sezóna. Na konci augusta sa už tradične zastaví retro autobus aj v Kasárňach/Kulturparku a divákom ponúkne päticu celovečerných filmov zo slovenskej a českej produkcie: Po strništi bos, Čiara, Backstage, Otcova volga a Prezident Blaník. Parkovať tu bude od 22. do 26. augusta. Premieta sa o 21:00 hod.

Druhý večer, 23. augusta, bude patriť úspešnému slovensko-ukrajinskému filmu ČIARA režiséra Petra Bebjaka. Stal sa najúspešnejším slovenským titulom uplynulého roka, odniesol si cenu za réžiu z festivalu v Karlových Varoch, získal najviac cien Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti, vrátane tej za najlepší film a mal rekordný úspech aj v našich kinách. Hlavnú úlohu v tejto  pašeráckej a rodinnej dráme z pohraničia vynikajúco stvárnil Tomáš Maštalír, ktorý za postavu Adama Krajňáka, hlavy rodiny i pašeráckeho gangu, tiež získal národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší mužský herecký výkon. Film bol ocenený aj na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale v Chicagu.

Adam Krajňák je otcom rodiny a zároveň tiež hlavou pohraničnej kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cez slovensko-ukrajinskú hranicu cigarety. V tomto okruhu najbližších zastáva nenahraditeľnú úlohu starajúceho sa dôverníka, ale tiež zásadového a nekompromisného vodcu, ktorému v rozhodujúcich chvíľach nechýba sebavedomie a temperament. Pokojný súbeh obidvoch prelínajúcich sa svetov sa však s narastajúcou nervozitou, obklopujúcou neistú budúcnosť s novo budovanou hranicou schengenského priestoru, začína pomaly otriasať. A keď jedna z pašeráckych dodávok stroskotá, spustí sa nezastaviteľná lavína konsekvencií, počas ktorých bude musieť Krajňák spochybniť svoje vlastné medzníky, ktoré doposiaľ nechcel prekročiť.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.