Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF: Po strništi bos

Dátum a čas:
streda - 22. 08. 2018 - 18:30 - 20:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAFje originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. V tomto roku je to jeho 16. sezóna. Na konci augusta sa už tradične zastaví retro autobus aj v Kasárňach/Kulturparku a divákom ponúkne päticu celovečerných filmov zo slovenskej a českej produkcie: Po strništi bos, Čiara, Backstage, Otcova volga a Prezident Blaník. Parkovať tu bude od 22. do 26. augusta.

Prvým titulom v ponuke je film PO STRNIŠTI BOS, v ktorom autorská dvojica Jan a Zdeněk Svěrákovci divákov i hrdinov svojho úspešného debutu Obecná škola (1991), vráti do čias Protektorátu Čechy a Morava, do obdobia raného detstva školáka. Premietať sa bude 22. augusta o 20:30 hod.

Osemročný Edo Souček je vytúžené dieťa, ktoré rodičia strážia viac, ako je zdravé. Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, kedy jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek. Malé mesto, kde chlapec zvykol tráviť len krátke chvíle prázdnin, sa teraz stáva jeho domovom. Edo si musí nájsť cestu nielen k miestnej chlapčenskej partii, ktorej svet je úplne odlišný od toho mestského, ale aj k neočakávanému rodinnému tajomstvu, a najmä k vlastnej odvahe.

Film na odovzdávaní cien Český lev získal až tri ocenenia, ako aj Cenu filmových fanúšikov, má tiež Cenu divákov z filmového festivalu v Cottbuse.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.