Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF: Prezident Blaník

Dátum a čas:
nedeľa - 26. 08. 2018 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. V tomto roku je to jeho 16. sezóna. Na konci augusta sa už tradične zastaví retro autobus aj v Kasárňach/Kulturparku a divákom ponúkne päticu celovečerných filmov zo slovenskej a českej produkcie: Po strništi bos, Čiara, Backstage, Otcova volga a Prezident Blaník. Parkovať tu bude od 22. do 26. augusta. Premieta sa o 21:00 hod.

Predtým, ako si to filmový retro autobus namieri do iného mesta, v Košiciach premietne posledný film tohto leta Prezident Blaník. Česká koméídia je na programe 26. augusta o 20:30 hod. Ponúkne príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Blaník je jedným z najvýznamnejších lobistov v krajine. Pracuje pre politické strany, pre samotného prezidenta, a hlavne sám pre seba. Jedného dňa sa rozhodne, že už je načase vystúpiť z politického zákulisia a oznámi kandidatúru na funkciu českého prezidenta.

Kampaň v znamení hesla „nikto vám nemôže dať to, čo vám ja môžem sľúbiť“ má úspech. Tondova kandidatúra sa však skončí skôr, než sa vôbec začala, pretože jeho tajomník Žížala nedoručí na ministerstvo včas podpisové hárky. No nebol by to Tonda Blaník, keby si s takou „nepríjemnosťou“ neporadil. Je predsa ešte dosť iných kandidátov a do Tondovej hlavy nikto nevidí… Príbeh filmu sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych aktérov českého politického a spoločenského života.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.