Letné kino v AMFIKU: 100 vecí

Dátum a čas:
piatok - 26. 06. 2020 - 19:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Stačilo by vám k životu sto vecí? Odpoveď môžete hľadať aj vo filme o životnom minimalizme 100 vecí, ktorý nájdete v júnovom programe Letného kina v AMFIKU. Nemeckí tvorcovia rodinnej komédie, ktorú si budete môcť pozrieť 26. júna 2020 v Amfiteátri, sa zamýšľajú nad tým, či si nekupujeme veci len ako náhradu za niečo, čo nám v živote chýba.

Vedeli ste, že človek žijúci v dnešnej dobe vlastní približne 10 000 rôznych vecí? Na rozdiel od nás, naši prastarí rodičia si podľa prieskumov vystačili v priemere s 57 vecami, našim starým rodičom stačilo k životu 200 vecí a generácia našich rodičov vlastnila v priemere okolo 600 vecí… Aký by bol náš život, ak by všetky tieto veci jedného rána jednoducho zmizli?

Pred túto otázku sú postavení hlavní hrdinovia Toni a Paul, ktorí sa na 100 dní kvôli stávke vzdajú všetkého, čo vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Kto vyhrá a kto prehrá? Bude to tvorca aplikácie Paul, ktorý prepadá virtuálnemu svetu a nakupuje ako blázon? Alebo Toni, ktorý zase investuje do svojej fyzičky a vzhľadu neuveriteľné peniaze i čas. Každý má čosi rád vo svojom živote a musí sa bez toho zaobísť – niekto začína vyberať veci živelne, iný verí vo vytváraný systém, v ktorom sa objavujú trhliny a zrazu veci treba meniť, aj siahnuť po alternatíve. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné, bez čoho sa nedá žiť, je priateľstvo.

Premietanie sa začína o 21:00 hod. O 19:00 roztancuje Amfiteáter jordánsky spevák a tanečník Lobo a košické Tanečné štúdio Adriany Vrbovej.

Vstup voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.