Letné kino v amfiku: Ani ve snu!

Dátum a čas:
utorok - 30. 08. 2016 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Česko–slovensko–bulharský film o parkúristoch a prvej láske ANI VE SNU! vstúpi do slovenských kín 1. septembra. Hrať ho bude 18 kín v 17 mestách. Predtým ho však ako prví uvidia diváci v Amfiteátri Košice 30. augusta. Snímka režiséra Petra Oukropca mala svetovú premiéru na prestížnom Berlinale a odvtedy sa premietala na viacerých medzinárodných festivaloch. Nakrúcalo sa aj vo Vysokých Tatrách a v tíme boli slovenskí tvorcovia: herec Ivan Martinka, špeciálne efekty robil Michal Struss a slovenskou koproducentkou je Silvia Panáková. Film určený v prvom rade pre tínedžerov prináša do našich kín spoločnosť Magic Box Slovakia.

Film zaradili do svojho programu aj festivaly v Nemecku, Bulharsku, Švédsku, Česku, Rumunsku, Nórsku, Poľsku, na Malte, v Taliansku, Číne, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Fínsku, Austrálii a na Slovenku.     

„To, že si film vybral festival v Berlíne je veľký úspech. U nás vzniká málo filmov, ktoré by boli zaujímavé pre mladých ľudí a pritom by dokázali zaujať aj svojou kvalitou a originálnym pohľadom. Film uvádzali toto leto aj Karlove Vary,  Art Fim Fest a predtým Medzinárodný filmový festival v Šanghaji. Oficiálnu slovenskú premiéru mal 20. júla na Magio pláži, kde ho uviedlo Letné kino Bažant Kinematograf a kam si ho prišli pozrieť stovky divákov,“ povedala slovenská producentka filmu Silvia Panáková zo spoločnosti ARINA.

Hlavnou hrdinkou filmu je pätnásťročná Laura, ktorá sa túži dostať do partie parkúristov a prvý raz pocíti lásku. Začne žiť dvojaký život. Vo fantazijnom svete romantických ilúzií jej Luky patrí, v realite sa však jej snaha zblížiť sa s ním skončí inak. Vo chvíli, keď sa oba svety zvláštnym spôsobom prepoja, sa Laura musí rozhodnúť pre jeden z nich. Postavy Laury a Lukyho stvárnili Barbora Štikarová a Toman Rychtera.

Vstupné: 3 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.