Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF: Backstage

Dátum a čas:
piatok - 24. 08. 2018 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Letné kino BAŽANT KINEMATOGRAF je originálny kočovný typ „open-air kina“, ktorý zasahuje celé Slovensko. V tomto roku je to jeho 16. sezóna. Na konci augusta sa už tradične zastaví retro autobus aj v Kasárňach/Kulturparku a divákom ponúkne päticu celovečerných filmov zo slovenskej a českej produkcie: Po strništi bos, Čiara, Backstage, Otcova volga a Prezident Blaník. Parkovať tu bude od 22. do 26. augusta. Premieta sa o 21:00 hod.

Česko-slovenskú hudobno-tanečnú novinku BACKSTAGE si budú môcť diváci pozrieť 24. augusta o 20:30 hod. Romantická dynamická love story, plná tanca a hudby priblíži život Mary a Buddyho, ktorý sa točí okolo ich lásky, majú sami seba navzájom a žijú romanticky v odstavenom prívese. Navyše ich spája vášeň k tancu. Vo svojom malom meste skoro na konci sveta dali dokopy tanečnú skupinu West Coast Crew.

Streetdance im všetkým prináša priateľstvo, voľnosť a tiež sny. Obaja, rovnako ako ostatní členovia skupiny, snívajú o tom, že jedného dňa budú nielen zamilovaní, ale i slávni a bohatí. A dvere veľkého sveta i nablýskaného šoubiznisu sa jedného dňa naozaj pootvoria. Počas tanečného battlu im totiž uznávaný producent ponúkne účasť na castingu pre veľkú televíznu tanečnú súťaž. Zákulisie takej show má ale svoje tvrdé zákony. Pre charakter každého z nich a pre priateľstvo bude sláva znamenať veľkú skúšku. Tú najťažšiu potom bude musieť podstúpiť láska ústrednej dvojice. Zatiaľ sa milovali bez kompromisov, do ich citov ale vstúpia nové a nečakané postavy.

S námetom pre jedinečný novodobý tanečný film pre mladých prišiel známy slovenský režisér, scenárista a textár, Dušan Rapoš, ktorého sa režijne chopila Andrea Sedláčková. Vo filme si zahrali tanečníci zo skupiny. Buddyho stvárnil Tony Porucha pod vedením choreografa Miňa Kereša a ich ženský protipól Ladylicious. Český spevák Ben Cristovao okrem stvárnenia postavy porotcu, naspieval s Máriou Čírovou titulnú pesničku.

Vstup voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.