Letné kino v AMFIKU: Bohemian Rhapsody

Dátum a čas:
štvrtok - 27. 06. 2019 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Otváracím filmom tohtoročného filmového festivalu Letné kino v AMFIKU je životopisná hudobná dráma BOHEMIAN RHAPSODY o rockovej skupine Queen. Uvedie ho 27. júna 2019 o 21:00 hod. Freddie Mercury show. Slovenský spevák Peter Paul Pačut vzdá hold tejto rockovej hviezde svojim vystúpením. Jeho repertoár spieva už od roku 1991 a so svojou kapelou Queenmania vystúpil už v 27 krajinách po celom svete, kde mal veľký úspech a získal niekoľko ocenení.

Film je oslavou skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým speváka Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou i životom vzdoroval všetkým možným stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov na svete. Snímka mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických piesní, ako sú „We Will Rock You“, We Are the Champions“ alebo práve „Bohemian Rhapsody“. Ich príbeh sa začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Queen predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

Film získal v tomto roku cenu Zlatý glóbus v kategóriách najlepší film (dráma) a najlepší mužský herecký výkon (Rami Malek). Okrem toho bol nominovaný na 5 Oscarov, a to vrátane kategórií najlepší film a najlepší herec v hlavnej role.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.