Letné kino v amfiku: Červený kapitán

Dátum a čas:
nedeľa - 07. 08. 2016 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Letné kino v amfiku premieta v auguste od 20:00 hod. Prvý film podľa najpredávanejšieho slovenského autora Dominika Dána Červený kapitán uvidia diváci 7. augusta. Česko-slovensko-poľský krimi thriller v réžii Michala Kollára sa odohráva v horúcom lete roku 1992, pol roka pred rozdelením Československa.

Mladý detektív Richard Krauz z Oddelenia vrážd sa dostáva k novému prípadu umučeného kostolníka. Na cintoríne bola vykopaná jeho mŕtvola. Jeho smrť mala ostať tajomstvom, ale klinec v lebke núti Krauza pátrať aj napriek všetkým varovaniam. Zisťuje, že za jeho umučením stojí bývala ŠtB a nikdy nenájdený spis, zachytávajúci zločiny kňazov, na ktorého základe ŠtB cirkev vydierala. Prípadom posadnutý Krauz sa vydáva naprieč rozpadávajúcim sa Československom hľadať muža, ku ktorému vedú všetky stopy. Pravdu o prepojení ŠtB a cirkvi svätej môže priniesť len muž prezývaný Červený kapitán. Krauz však nie je sám, kto ho hľadá. Stretnutie s týmto „expertom na finálne výsluchy“ ale málokto prežije…

Vstupné: 3 €

A3_KinoAmfik_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.