Letné kino v „amfiku“: Coco

Dátum a čas:
nedeľa - 01. 07. 2018 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Festival Letné kino v amfiku aj tento rok zaujme divákov filmami, ktoré mali premiéru len nedávno. V Amfiteátri si budú môcť pozrieť zaujímavé snímky počas celého leta až do 2. septembra. Ďalším filmom z bohatej ponuky je americký animovaný hudobno-fantastický film COCO ktorý je na programe 1. júla o 21:00 hod.

Navzdory prazvláštnemu rodinnému zákazu hudby sa Miguel túži stať uznávaným hudobníkom ako jeho idol Ernesto de la Cruz. V túžbe dokázať svoj talent sa súhrou neuveriteľných okolností ocitne v prekrásnej a farebnej Ríši mŕtvych. Tam stretne nečestného Hectora a spoločne sa vydajú na strhujúcu cestu odhaliť skutočný príbeh Miguelovej rodiny.

Nechuť rozvetvenej famílie k muzicírovaniu vyviera zo starej rodinnej traumy, ktorej pamätníčkou je len matriarcha rodu – babička Coco. Jej otec v detstve opustil rodinu, zlosť na neho sa dedí po generácie a jeho podobizeň je odtrhnutá aj z oltáru, ktorý v rámci oslavy Dňa mŕtvych slúži na uctenie si pamiatky všetkých milovaných predkov.

Miguel si z jasnej indície na odtrhnutej fotke vsugeruje, že jeho prapradedko bol slávny spevák a gitarista Ernesto de la Cruz. Keď sa pokúsi požičať si z jeho cintorínskeho pamätníka gitaru, zrazu sa ocitne v Ríši mŕtvych, kde sa stretne so zosnulými členmi svojej rodiny. Hector malému hrdinovi sľúbi, že ho skontaktuje s Ernestom, ktorý je rovnako v tomto svete slávnou celebritou. Ani život v tejto ríši nie je nekonečný. Vyparí sa z nej nenávratne ten, na koho už nikto nespomína. Čas Hectorovho pobytu sa začína pomaly naplňovať. K návratu môže Miguelovi  pomôcť len požehnanie od rodiny. To však prichádza aj s podmienkou, že musí na hudbu zabudnúť, načo pristúpiť nechce.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online: 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.