Letné kino v amfiku: Dánske dievča

Dátum a čas:
nedeľa - 03. 07. 2016 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Letné kino v amfiku ponúkne filmovému divákovi celú plejádu filmov, ktoré si budú môcť vychutnať pod hviezdnou oblohou. Na 3. júla je pripravený film Dánske dievča, inšpirovaný neuveriteľným životným osudom. Hovorí o príbehu muža, ktorý sa v snahe nájsť samého seba vydal tam, kam pred ním ešte nikto nevkročil a príbeh ženy, ktorá ho pri jeho hľadaní podporovala, hoci vedela, že ho v prípade úspechu navždy stratí.

Oscarový režisér Tom Hooper (Kráľova reč, Bedári) natočil krehký a pritom neobyčajne silný príbeh, ktorému kraľujú Eddie Redmayne (držiteľ Oscara za Teóriu všetkého) a Alicia Vikander (Ex Machina, Kráľovská aféra). Snímka diváka zavedie do Kodane dvadsiatych rokov minulého storočia. Einar Wegener patrí k najlepším dánskym maliarom svojej doby, jeho žena Gerda mu poskytuje maximálnu podporu a pritom sa sama snaží preraziť ako portrétistka.

Pozvoľné búranie ich harmonického vzťahu odštartuje banálna príhoda. Gerde, ktorá pripravuje sériu baletných portrétov, nedorazí figurantka a Einar súhlasí, že svojej žene bude modelom, oblečeným do baletného kostýmu. Intenzívne spojenie s ženským elementom v Einarovi rozpúta obrovský emocionálny zmätok, s ktorým sa vyrovnáva najprv „nevinnou“ hrou na tajomnú dánsku dievčinu Lili a neskôr čím ďalej silnejším presvedčením, že iba ako žena dokáže byť šťastný. A bol by ochotný podstúpiť čokoľvek, aby jeho transformácia bola dokonalá. Počas tejto premeny ho verne sprevádza jeho Gerda, ktorá vďaka svojej múze Lili síce konečne prerazila ako umelkyňa, ale zároveň stratila svoju životnú lásku.

Vstupné: 3 €

A3_KinoAmfik_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.