Letné kino v AMFIKU – Dieťa 44

Dátum a čas:
štvrtok - 27. 08. 2015 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Amfiteáter ponúka aj počas augusta príjemne strávené večery v prírodnom kine, ktoré poskytuje nevšedné filmové zážitky na čerstvom vzduchu. Na tento mesiac je pripravená pestrá paleta filmovej produkcie. Letné kino v AMFIKU premieta každý utorok, štvrtok a nedeľu po zotmení, teda o 20:00 hod. Film DIEŤA 44 sa bude premietať 27. augusta.

Thriller vznikol podľa rovnomenného a cenami ovenčeného bestselleru, ktorého silný príbeh a atmosféra sa čitateľom po celom svete images (5)doslova vryli pod kožu. Degradovaný policajt, ktorý sa ocitol vo vyhnanstve navzdory stalinistickému režimu pátra po sériovom vrahovi. Ohrozuje tak nielen seba, ale aj manželku a každého, kto by mu len trochu pomohol. Príbeh knihy a filmu bol inšpirovaný skutočným prípadom  sériového vraha  – rostovského mäsiara Andreja Čikatila. Film produkoval slávny Ridley Scott. V hlavných úlohách sa predstavia Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman a Vincent Cassel.

Lev Demidov je vojnový hrdina. Jeho svedomitá práca pre sovietsku tajnú políciu mu zaistila postavenie, dobré bývanie pre seba a svoju krásnu ženu a tiež pre jeho rodičov. Nikto si ale nemôže byť ničím istý. Demidov odmietne udať svoju ženu a štátnou mocou je zo dňa na deň degradovaný a poslaný do vyhnanstva. Tu narazí na vraždu, ktorá sa podobá na iný prípad, s ktorým sa stretol a bol označený za nehodu. Vzorný syn Sovietskeho zväzu potopený štátnou mocou až na samé dno, s kariérou i životom v troskách sa rozhodne hľadať sériového vraha. S postupujúcim vyšetrovaním naberá rozsah rituálnych vrážd odstrašujúce rozmery. Napriek tomu, že akákoľvek pomoc v sebe nesie riziko zatknutia, získa nečakaného spojenca. Slučka sa postupne uťahuje nielen okolo vraha, ale aj okolo hlavných hrdinov.

Vstupné: 3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.