Letné kino v „amfiku“: Dve a pol kačky

Dátum a čas:
nedeľa - 15. 07. 2018 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Počas festivalu Letné kino v amfiku si 15. júla na svoje prídu najmä detskí diváci, ale rovnako sa pobavia aj dospelí. Na filmovom plátne v Amfiteátri na nich čaká veľké dobrodružstvo zo života vtákov, ktoré si svoj život užívajú plnými zobákmi. Animovaná americko-čínska komédia  DVE A POL KAČKY prinesie gunárovi Pengovi špeciálnu úlohu.

Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil. Ich spoločné dobrodružstvo ukáže, že rodina môže mať všetky možné podoby aj tvary a dokonca aj perie. A že priateľstvo a rodina je tá najväčšia zábava a jazda.

Hlavný hrdina žije v husacej koži svoj život a za nič na svete by nemenil. Peng je totiž gunár, ktorý žije v pokoji vo voľnej prírode a pekáč mu nehrozí. Je z druhu „hus pohodová“ a zo všetkého najradšej sa baví. Spoločné husacie rituály alebo akékoľvek iné pravidlá neznáša a v husom slovníku ho nájdeme pod heslom „nezodpovednosť“, „pohodička“ a tiež „na to kašlem“. Namiesto toho, aby s ostatnými držal pri presune na juh vyrovnanú formáciu, lieta si sem a tam a venuje sa leteckej akrobacii. Namyslených mladíkov často čaká pád a Peng pri jednom odvážnom manévri tesne nad zemou zrazí dve malé kačičky, ktoré sa vďaka tomu stratia. Chi a Chao majú len 16 dní. O tom, že by im pomohol ich kŕdeľ nájsť a napraviť, čo spískal, nechce ani počuť. Nakoniec ale súhlasí. Poraní si totiž krídlo a odprevadiť dve malé kačky pekne pešo mu poskytne šancu, aby sa o tom nikto nedozvedel. Operená trojka sa vydáva na juh za svojimi kŕdľami po zemi. Počas svojho dobrodružstva prejdú skrz hory, okolo jazier, bambusovými lesmi, mramorovou jaskyňou alebo obyčajným kurníkom. V chrbte majú hladného a nebezpečného kocúra a vo finále budú musieť čeliť aj tej kuchynskej trúbe.

Vstupné: 4,50 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.