Letné kino v AMFIKU: Emma

Dátum a čas:
piatok - 07. 08. 2020 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Pre filmových fanúšikov je v Letnom kine v AMFIKU pripravená adaptácia nesmrteľnej románovej klasiky Jane Austenovej Emma o dievčine, ktorá sa tak dlho zahrávala s citmi druhých ľudí, až kým sama neochorela tou najzáludnejšou z chorôb – láskou. Pozrieť si ju budú môcť 7. augusta 2020.

Emma Woodhouseová (Anya Taylor-Joy) je krásna, bystrá, bohatá a na svoju dobu aj pomerne emancipovaná. A navyše má aj jeden zvláštny talent, schopnosť dávať dohromady osoby opačného pohlavia a doviesť ich až pred oltár. Aspoň si to o sebe začne myslieť, najmä keď sa jej vďaka niekoľkým drobným intrigánskym ťahom podarí vydať svoju vychovávateľku za bohatého vdovca.

Jej ďalším projektom sa stane plánované spojenie mladučkej a naivnej Harriet s miestnym farárom. Napriek tomu, že Emmin otec dcéru varuje, aby sa nezahrávala a priateľ z detstva George Knightley sa jej snaží vysvetliť, že láske sa rozkazovať nedá, dohadzovačka Emma tlačí Harriet do svadby s kňazom silou tvrdohlavého Amora. Všetko sa žiaľ skončí nezdarom, katastrofou, potokmi preliatych sĺz a citovým uragánom, v epicentre ktorého sa ocitne práve Emma.  Až potom konečne pochopí, že svojho vyvoleného si musí nájsť každý sám. Hľadanie nemusí byť paradoxne to najťažšie, pretože svoju lásku môžete mať celý život priamo pred očami, len nesmiete byť slepí.

Premietanie sa začína o 20:30 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.