Letné kino v AMFIKU – Ex Machina

Dátum a čas:
utorok - 01. 09. 2015 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Amfiteáter ponúka príjemne strávené večery v prírodnom kine, ktoré poskytuje nevšedné filmové zážitky na čerstvom vzduchu, ešte aj v prvých dňoch septembra, na kedy sú naplánované ešte dva filmy. Predposlednou snímkou tohto leta bude 1. septembra film EX MACHINA.

ex-machinaCaleb (Domhnall Gleson) mal neuveriteľné šťastie. Vo firemnej súťaži vyhral hlavnú cenu, týždenný pobyt na horskej chate svojho zamestnávateľa, geniálneho vedca Nathana (Oscar Isaac). V okamihu, keď uprostred pustatiny vyskočí z vrtuľníka, ktorý ho na miesto dopravil, dôjde mu, že na tento týždeň len tak nezabudne. Ani najbujnejšia fantázia by ho nedokázala pripraviť na to, čo ho čaká v supermodernej stavbe, pripomínajúcej protiatómový bunker.

Prvotný ostych zaženie Nathanov priateľský prístup. Potom sa zoznámi s Avou (Alicia Vickander). U priateľskej dievčiny s krásnou tvárou iba drôty, vedúce jej priesvitným telom prezrádzajú, že je v skutočnosti unikátnym technologickým experimentom. Jeho súčasťou sa práve stal i Caleb. Jeho úlohou je obyčajná interakcia s Avou, ktorú Nathan starostlivo pozoruje, zaznamenáva a testuje tak možnosti umelej inteligencie. Dokáže byť Ava natoľko „ľudská“ že Caleb zabudne, že komunikuje s robotom? Dokáže v ňom prebudiť nejaké city?

Vstupné: 3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.