Letné kino v AMFIKU – Filmový júlový festival

Dátum a čas:
utorok - 01. 07. 2014 - sobota - 12. 07. 2014 - 19:00

Miesto konania:
Amfiteáter


letne kino webV Amfitéari Košice sa začína tradícia letného kina. Do „amfiku“ sa vráti opäť filmový život. Od 1. do 12. júla sa môžete tešiť na dávku kvalitnej kinematografickej tvorby počas Filmového júlového festivalu. Pokračovať budeme tiež v auguste.

Vstupné: 2 €

Začiatok premietania je o 21. hodine. 

 

1. 7. Gravitácia (dobrodružno-fantastický film, USA)

2. 7. Vejška (komédia, CZ)

3. 7. My sme Millerovci (komédia, USA)

4. 7. 10 pravidel jak sbalit holku (komédia, CZ), český jazyk

5. 7. Kandidát (triler, SK), slovenský jazyk

8. 7.  12 rokov otrokom (dobrodružný film, USA + UK), české titulky

9. 7. Vlk z Wallstreet (komédia, USA), české titulky

10. 7. Babovřesky 2 (komédia, CZ), originálna verzia

11. 7. Hobit: Smaugova pustatina (dobrodružný/fantasy film, USA, UK, Nový Zéland), slovenské titulky

12. 7. Veľký Gatsby (romantická dráma, USA), slovenské titulky

 

Letné kino v AMFIKU – Filmový augustový festival bude  od 19. 8. do 30. 8. 2014.

Bližšie informácie zverejníme na webovej stránke www.k13.sk a na facebooku „amfiku“.

Informácie o filmoch

1. 7., Gravitácia

USA/2013, dráma/sci-fi, 90 min/ST/

Réžia: Alfonso Cuarón

Hrajú: Sandra Bullock, George Clooney, Eric Michels a ďalší

Skvelá lekárka – inžinierka doktorka Ryan Stone (Sandra Bullock) je na svojej prvej vesmírnej misii spolu s posádkou a vesmírnym veteránom Mattom Kowalskym (George Clooney), ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy dôjde ku katastrofe. Ich vesmírna loď je zničená a Stone a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru.

 

2 .7., Vejška

ČR/2014, komédia, 85 min/OV

Réžia: Tomáš Vorel

Hrajú: Jiří Mádl, Filip Vorel, Tomáš Vorel ml., Jakub Kohák, Zuzana Bydžovská, David Vávra, Eva Josefíková, Jan Kraus, Ivana Chýlková, Marie Kružíková, Petr Čtvrtníček, Tomáš Vaněk

Voľné pokračovanie divácky úspešného filmu Tomáša Vorla Gympl. Hlavní hrdinovia, Petr Kocourek a Michal Kolman, sa tentoraz stretávajú s nástrahami vysokoškolského štúdia…

3. 7., My sme Millerovci

USA/2013, komédia,110 min/ST/

Réžia: Rawson Marshall Thurber

Hrajú: Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Emma Roberts, Ed Helms, Will Poulter a ďalší.

David Burke (Jason Sudeikis) je drobný obchodník s riadom, ktorého zákazníci sú kuchári v reštauráciách, aj matky v domácnostiach. Teoreticky by ho tak nemalo stretnúť nič zlého. Naozaj nie? Hoci je David opatrný a z evidentných dôvodov sa nechce púšťať do podnikania vo veľkom, nakoniec sa stane obeťou hesla, že každý dobrý skutok je po zásluhe potrestaný. David sa totiž pokúsi pomôcť niekoľkými miestnym teenagerom a skončí zmlátený tromi miestnymi punkermi. Tí mu tiež ukradnú všetky peniaze, a tak David zrazu dlhuje veľké peniaze svojmu dodávateľovi Bradovi (Ed Helms). Aby zachránil situáciu a vyrovnal účty, musí sa stať pašerákom drog a dopraviť Bradovi najnovšie zásielku z Mexika. O pomoc požiada svojich susedov, cynickú striptérku Rose (Jennifer Aniston), potenciálneho zákazníka Kennyho (Will Poulter) a potetovanú tínedžerku s piercingom Casey (Emma Roberts). David vymyslí plán, ktorého súčasťou je falošná manželka, dve predstierané deti a veľký naleštený karavan. A rodina „Millera“ sa vydá na juh na víkend osláviť Deň nezávislosti, čo snáď ani nemôže skončiť inak ako malérom…

 

4. 7., 10 pravidel  – Jak sbalit holku

ČR/2014, komédia, 100 min./OV/

Réžia: Karel Janák

Hrajú: Matouš Ruml, Miroslav Donutil, Jakub Prachař, Kristína Svarinská, Tereza Nvotová, Jan Dolanský a i.

Hlavný hrdina novej filmovej komédie Marek je typickým príkladom mladého mimoňa, žijúceho vo vlastnom vesmíre. Je to šikovný a milý študent astrofyziky, ktorého najväčšou láskou sú nielen hviezdy, ale aj horoskopy. Jeho dráhu mu však jedného dňa skríži dievča snov a Marek sa zamiluje tak beznádejne, že v škole nie je schopný urobiť ani skúšky. V tomto momente sa do veci obujú jeho odhodlaní priatelia. Rozhodnú sa povolať na pomoc a zasvätiť do Marekových problémov jeho otca, ktorý je úspešným vydavateľom množstva bestsellerov na tému: ako získať ženu. Spoločne potom začnú Marekovi pripravovať veľkú strategickú hru, vďaka ktorej by sa mu malo podariť nájsť cestu k milovanému dievčaťu. Tým mu ale spôsobia nejeden veľký problém. Marek pod vedením otca a priateľov absolvuje veľmi svojrázny kurz dievčenskej psychológie. Platí však v živote tých 10 zaručených pravidiel presne podľa knižiek? Filmová komédia 10 pravidiel s podtitulom Jak sbalit holku je novou snímkou tvorcu diváckych hitov Karla Janáka, autora úspešných filmov Snowborďáci a Rafťáci. 

 

5. 7., Kandidát

SR/ČR/2013, cynický thriller, 106 min/ OV/

 Réžia: Jonáš Karásek

Hrajú: Marek Majeský, Monika Hilmerová, Michal Kubovčík, Michal Dlouhý, Roman Luknár, Pavel Nový a ďalší.

Kandidát je dielom intelektuálov, ktorí sa rozhodli nakrútiť zábavný thriller, ktorý bude trhať rekordy návštevnosti a vzdelá popritom hlúpu masu. Rád by som napísal, že je to paradox a že je to hodné bližšej pozornosti, ale vlastne to tak nie je. Všetko, čo napíšem nižšie, vám pokazí zážitok z filmu, pretože Kandidát je film na pozeranie, komerčný produkt, ktorý máte vidieť, zabaviť sa a v pohode zabudnúť. 

Ambície z Kandidáta dýchajú z každého políčka, veľkolepý marketing od traileru cez facebookovú kampaň až po vecovský videoklip jasne určujú jeho masový charakter. Cieľovka je jasná a ak ste si užili Kronerove Lóve, pôjdete aj na toto a bude sa vám to páčiť. So far so good. Nemám problém s komerčnou kinematografiou, Lóve sa mi na rozdiel od väčšiny slovenských kritikov páčil a páčil sa mi aj Kandidát. Je to zábavný film, ktorý má síce trochu zmätenú expozíciu (nie, fakt tento film neberte vážne, je to naozaj paródia), nevyváženú dramaturgiu a problém s temporytmom, takže sa miestami nudíte (chápem, že tie dlhatánske rozhovory mali evokovať tarantinovskú absurditu, no fungovalo to len tak pol na pol), ale v zásade má celá tá übernamachrovaná poetika bavila.

 

8. 7., 12 rokov otrokom   

USA/2013, dráma, ČT, 134 min, od 15 rokov

Réžia: Steve McQueen

Hrajú: Chiwetel Ejiofor, Benedict Cumberbatch, Michael Fassbender, Paul Dano, Paul Giamatti, Lupita Nyong´o a Brad Pitt.
Film získal Zlatý glóbus za najlepšiu drámu a anglický režisér Steve McQueen tak úspešne dopĺňa predchádzajúce časti trilógie o neslobode, drámy Hlad a Hanba, v ktorých hlavnú úlohu zosobnil dvorný herec Michael Fassbender. 

Film zobrazuje príbeh Solomona Northupa, slobodného černocha, žijúceho v New Yorku štyridsiatych rokov, v dobe, kedy bolo v mnohých štátoch Južnej Ameriky povolené otrokárstvo a obyvatelia čiernej pleti nedisponovali občianskymi právami, boli majetkom bielych otrokárov. Solomon sa stáva obeťou kupliarov, obchodujúcich s „bielym“ mäsom, je unesený a predaný do otrokárstva. V jednom nešťastnom momente prichádza o celý svoj svet, rodinu, prácu, no stráca hlavne najvyššiu životnú výsadu, slobodu.

10. 7., Babovřesky 2

CZ, 2014,OV, 110 min, od 12 rokov, komédia

Réžia: Zdeněk Troška

Hrajú: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková…

Letná komédia Zdeňka Trošku je úsmevným obrázkom zo života na súčasnej dedine, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsádzkou, tak trochu v duchu Slunce, seno…, sleduje kopiace sa nedorozumenia a zhody náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu jej obyvateľom. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a najmä vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí z nás aj nájdu. 
Príbeh sa začína tam, kde prvý diel skončil: klebetnica Horáčková vybieha z domu naproti mladým hokejistom, ktorí prišli navštíviť svojho dobrého kamaráta a spoluhráča na neďalekú chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali a oddychovali. Horáčkovej okamžite napadne pozvať svoju vnučku, šikovne ju nastrčiť športovcom do cesty – možno si ju niektorý všimne a dievka sa dobre vydá. Nevydrží a pochváli sa svojím nápadom pred ostatnými babkami. Zápletka sa ďalej točí okolo pomsty Horáčkovej starostovi Stehlíkovi, kvôli ktorému musela opustiť miesto tajomníčky na miestnom úrade.…. do dediny prichádza kontrolór z „kraja“ a netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musiet riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva množstvo humorných situácií… 
A nad tým všetkým bdie mladý farár s trochu netradičným a dvojzmyselným menom….

 

9. 7., Vlk z Wallstreet

USA,2013, Komedia, ČT, 180 min. od 15 rokov

Réžia: Martin Scorsese

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Cristin Milioti,, Jon Favreau, Jean Dujardin

Neuveriteľný, fascinujúci a divoký je príbeh Jordana Belforta, ktorý sa preslávil ako vlk z Wall Street. Na plátno ho preniesol režisér Martin Scorsese a v hlavnej role muža, ktorý vo dne zarábal tisíce dolárov za minútu a rovnako rýchlo ich v noci roztáčal, sa predstaví Leonardo DiCaprio. Vlk z Wall Street líči vzostup a pád gangstra modernej doby práve podľa Belfortovho skutočného príbehu. Peniaze, ženy, večierky, sex, drogy a zasa peniaze, výstrednosti, ktoré si ani nedokážeme predstaviť. Bolo to legálne? Ani náhodou!

Snímok Oscara 2014 pre Najlepší film a pre Najlepšiu herečku v hlavnej úlohe.

 

11. 7.,  Hobit: Smaugova pustatina

USA / Nový Zéland, 2013, dobrodružný/fantasy, 161 min., ST

Réžia: Peter Jackson

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Evangeline Lilly, Luke Evans, Orlando Bloom, Elijah Wood, Martin Freeman, Cate Blanchett, Richard Armitage, Hugo Weaving, Manu Bennett, Lee Pace, Ian McKellen, Graham McTavish, John Callen, Aidan Turner, Christopher Lee, Andy Serkis, Billy Connolly, Stephen Fry, William Kircher, Conan Stevens, Dean O’Gorman, Mark Hadlow, Jeffrey Thomas, Stephen Hunter, Peter Hambleton, James Nesbitt, Kiran Shah, Ian Holm, Adam Brown, Jed Brophy, Sylvester McCoy

Film “Hobit: Smaugova pustatina” je pokračovaním príbehu hlavnej postavy Bilba Bublíka na jeho spoločnej púti s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi, vedenými Thorinom Dubbinom. Vydali sa na výpravnú cestu, ktorej cieľom je získať späť Osamelú horu a stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor. Potom, čo prežili začiatok svojej neočakávanej cesty, pokračuje táto spoločnosť smerom na Východ a cestou v zákernom lese Severného Temnohvozdu stretáva Beorna meniaceho kožu a húf obrovských pavúkov. 
Keď sa im podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú trpaslíci k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu v podobe draka Smauga – najstrašnejšieho stvorenia, ktoré preverí nielen ich odvahu, ale aj pevnosť ich priateľstva a zmysluplnosť celej púte.

 

12. 7., Veľký Gatsby

USA / Austrália, 2013, romantická dráma, 142 min, (ST)  

Réžia: Baz Luhrmann

Hrajú: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton, Isla Fisher, Jason Clarke, Elizabeth Debicki, Gemma Ward, Callan McAuliffe, Amitabh Bachchan, Jack Thompson, Jacek Koman, Vince Colosimo, Goran D. Kleut, Heather Mitchell

Na jar 1922 prichádza mladík Nick Carraway do New Yorku, aby na burze zarobil nejaké peniaze. Usadí sa v susedstve tajomného zbohatlíka Jaya Gatsbyho a na jeho večierkoch sa dostáva do sveta super bohatých, ich ilúzií a podvodov…




Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.