LETNÉ KINO V AMFIKU: Heydrich: Muž so železným srdcom

Dátum a čas:
nedeľa - 30. 07. 2017 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


K magnetom tohto leta určite patrí film Heydrich: Muž so železným srdcom, ktorý bude absolútnou novinkou. Svetovú premiéru mal v máji a v Amfiteátri sa bude premietať 30. júla. Je to skutočný príbeh o zrode Hitlerovho monštra. Nový film s účasťou hollywoodských hviezd sa venuje veľkému československému príbehu druhej svetovej vojny – atentátu na Heydricha. Výpravný film sleduje život a vzostup druhého najvyššieho predstaviteľa nacistických ozbrojených zložiek Waffen-SS, Reinharda Heydricha.

Film vznikol na základe oceňovanej knihy „HHhH“ od Francúza Laurenta Bineta, ktorej názov znamená „Himmlers Hirn heißt Heydrich“, čiže „Himmlerov mozog sa volá Heydrich“ . Od väčšiny predošlých filmových spracovaní s touto témou sa táto snímka líši. Z výraznej časti sa totiž zameriava na opačnú stranu barikády – na samotného Heydricha. Ten tu nie je iba predmetom atentátu, ale dôležitou aktívnou postavou. Popri príbehu československých parašutistov sleduje film aj Heydrichov život, vzostup a kariéru, ktorú ukončil ako jeden z najväčších prominentov Tretej ríše. Najnovšia verzia atentátu na Heydricha tak ukazuje nielen hrdinstvo, ale aj neľútostné zlo, proti ktorému je namierené. Heydrich bol jedným z inžinierov takzvaného Konečného riešenia židovskej otázky.

Premietanie sa začína po zotmení, približne o 21:00 hod.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:

Letné kino v Amfiku - kompletný program (1059 stiahnutí)


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.