Letné kino v AMFIKU – Kliatba kvíliacej ženy

Dátum a čas:
piatok - 23. 08. 2019 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Milovníci hororov si na svoje prídu v Letnom kine v AMFIKU 23. augusta 2019 o 20:00 hod. Čakajú na nich takmer dve hodiny napätia a strachu pri najnovšom americkom filme Kliatba kvíliacej ženy, ktorý odkrýva svet nešťastného ducha krásnej Mexičanky La Llorony.

Píšu sa sedemdesiate  roky minulého storočia a režisér Michael Chaves umiestnil prejavy plačúcej La Llorony do prostredia sociálnej pracovníčky Anny, vychovávajúcej dcéru Sam a syna Chrisa. Anna (Linda Cardellini) už roky dohliada na nešťastníčku Patriciu (Patricia Velasquez) a pomáha jej s deťmi v ich neľahkej sociálnej situácii. Ustálený život naberá obrátky, keď sa Patriciine deti ocitnú v nebezpečenstve, pretože začujú plač, ktorý podľa dávnej legendy o La Llorone signalizuje blízku smrť…

Americký režisér svojou La Lloronou po prvý raz prispieva do Wanovho Coniuring Universa s tematicky úplne samostatným kúskom. Tajomná žena z minulosti, prahnúca po deťoch, sa mihla aj v jeho krátkom horore The Maiden (2016). Do celovečernej podoby ju rozvila scenáristická dvojica Mikki Daughtry a Tobias Iaconis (romantická dráma Five Feet Apart, 2019). Horor o La Llorone, ktorá zo žiaľu nad manželovou neverou utopila vlastné deti a následne spáchala samovraždu, vychádza z tohto trestuhodného a necitlivého zločinu. Je však dostatočne silným, aby sa ním strašili generácie a aby vystačil ako námet na zrod celovečerného filmu.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.