Letné kino v „amfiku“: Lady Bird

Dátum a čas:
nedeľa - 22. 07. 2018 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Na americkú komédiu a zároveň drámu LADY BIRD sa môžu filmoví diváci počas Letného kina v amfiku naladiť 22. júla. Dnes už nie je ojedinelým prípadom, že sa herečka, herec či scenárista posadí na režisérsku stoličku a vyskúša si iný uhol pohľadu. K najnovším príkladom patrí debut mladej americkej herečky Grety Gerwig. Vo filme si zahrala hlavnú úlohu a napísala aj scenár.

Dej filmu je takmer triviálny. Príbeh dievčaťa, ktoré na prahu dospelosti hľadá samú seba a má, ako tomu medzi rodičmi a deťmi často býva, problematický vzťah so svojou matkou. Christine, ktorá si pre zvýšenie svojej zaujímavosti vymyslela pseudonymom „Lady Bird“, má sladkých sedemnásť a premýšľa, kam sa prihlásiť na vysokú školu a ako sa dostať preč z malého mesta, bohom zabudnutého Sacramenta. Aktuálne navštevuje posledný ročník katolíckej školy, no ďalšie vzdelávanie na kresťansky orientovaných školách, a ešte k tomu v rodnom meste, jednoznačne odmieta. Sníva o New Yorku – meste umelcov.

Rovnako túži aj po láske. Najprv s Dannym (Lucas Hedges – Miesto pri mori, Tri bilboardy kúsok za Ebbingom) z divadelného krúžku, s ktorým romanticky sníva sen na spoločnej hviezde a neskôr zase s rebelským intelektuálom Kyleom (Timothée Chalamet – oscarová nominácia za romancu Daj mi svoje meno), pre ktorého je schopná vymeniť najlepšiu kamarátku, začať fajčiť balené cigarety či pritakávať na každú hlášku proti systému. Zmenu lások si zaznamenáva typicky dievčensky – preškrtnutím starého a pripísaním nového aktuálneho mena fixkou nad posteľ.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.