Letné kino v AMFIKU: Lassie sa vracia

Dátum a čas:
sobota - 04. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Film, ktorý uvedie Letné kino v AMFIKU 4. júla 2020 nepochybne poteší všetky generácie filmových fanúšikov. Žánre so psím hrdinom sú medzi divákmi už celé desaťročia obľúbené. Najslávnejší pes filmovej histórie Lassie sa vracia a spolu s ňou aj úžasný príbeh o nerozlučnom priateľstve chlapca a jeho dlhosrstej kólie.

Florián a jeho pes sú známa dvojka. Nenechajú si ujsť žiadne spoločné huncútstvo a užívajú si idylický život na vidieku. Keď ale Floriánov otec príde o prácu, rodina sa musí presťahovať do malého bytu, kam majú psy prísny zákaz. Verdikt je neúprosný – Lassie musí z domu preč. Ujme sa jej sympatický gróf a vezme ju na panstvo k Severnému moru ako darček pre vnučku. Na prvý pohľad by tam Lassie nemalo nič chýbať. Jej vernosť však nemá hraníc, takže len čo sa naskytne príležitosť, utečie a rozbehne sa naspäť domov. Vyráža na neuveriteľné psie dobrodružstvo, na ohromujúcu cestu cez celú krajinu, na cestu plnú prekážok, dobrých ľudí aj ľudí so zlými úmyslami. Lassie nedokáže nič zastaviť. Pre všetkých má jasný odkaz: „Vraciam sa domov.“ A jedného dňa sa jej to podarí.

Najnovšie spracovanie vychádza z pôvodnej poviedky Erica Knighta, ktorá stála na úplnom počiatku dnes už kultového fenoménu Lassie. Text s názvom Lassie sa vracia vyšiel v roku 1940.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.