LETNÉ KINO V AMFIKU: Masaryk

Dátum a čas:
utorok - 15. 08. 2017 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Česko-slovenská životopisná historická dráma MASARYK mala premiéru na filmovom plátne v minulom roku. V Košiciach si ho budú môcť diváci pozrieť v LETNOM KINE V AMFIKU 15. augusta.

Jan Masaryk prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľké gestá. V jeho srdci bojovala nespútanosť extravagantného umelca s povinnosťou a morálkou úradníka, diplomata. Veľkú časť života precestoval, ale nikdy nezabudol na krajinu, z ktorej pochádzal, na republiku, ktorú založil jeho otec Tomáš Garrigue.

Smrť Jana je dodnes zahalená tajomstvami. Mnohé sa však skrývajú aj v jeho živote. Dramatický príbeh, venovaný osudom veľvyslanca a neskôr československého ministra zahraničia, sa vracia do doby tesne pred druhou svetovou vojnou. V tridsiatych rokoch vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, ktorú trávi prevažne vo Veľkej Británii, kde sa snaží dostať svetové mocnosti na stranu Československa.

Muž, oceňovaný ako brilantný rečník, zábavný spoločník a milovník života, má však aj svoju temnú stránku. Hľadá únik pred svojim menom, pred zodpovednosťou i pred sebou samým v hýrivom živote, alkohole a drogách, ale tiež v neustálom sebatrýznení. Vtedajší veľvyslanec v Londýne sa zrazu stráca z verejného života. Prerušuje kontakt s politickými kolegami i priateľmi. Na niekoľko mesiacov zmizne kamsi do Ameriky… Na pozadí historických udalostí sa odohráva napínavý životný príbeh okúzľujúceho, ale nevyrovnaného, sebadeštruktívneho muža a jeho márneho boja o budúcnosť vlastnej krajiny.

Premietanie sa začína približne o 20:00 hod. po zotmení.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:

Letné kino v Amfiku - kompletný program (1059 stiahnutí)


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.