Letné kino v AMFIKU: Minna a továreň na sny

Dátum a čas:
piatok - 24. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Rodinný dánsky animovaný film Minna a továreň na sny si môžete prísť pozrieť do Letného kina v AMFIKU 24. júla 2020. Rozpráva príbeh dvanásťročného dievčaťa, ktorej život sa obráti hore nohami hneď dvakrát. Po prvý raz vtedy, keď proti svojej vôli dostane nevlastnú sestru Jenny, ktorá je rovnako stará Prisťahovala sa z ničoho nič. Je strašne otravná a všetci očakávajú, že sa z nich stanú najlepšie kamarátky.

To však zďaleka nie je všetko. Minna raz v spánku objaví senzačné tajomstvo. Príde totiž na to, ako vlastne vznikajú sny. Vďaka šťastnej náhode zistí, že svet snov má podobu nekonečných filmových štúdií, ktoré pripomínajú hollywoodskú továreň na sny a každý z nás tam má vlastný filmový štáb a režiséra svojich snov. Samozrejme je ohromená. Zoznámi sa so všetkými pracovníkmi a pomocníkmi snových filmových štúdií, nechá si všetko vysvetliť a ukázať sny svojich blízkych.

A potom k hrôze všetkých ľudí zo štábu napadne to, čo asi každého. Čo sa stane, keď skúsi ovplyvniť snívanie niekoho iného a zasiahnuť do jeho scenára? Tu pridať niečo humorné a tu niečo trošku strašidelné? Dá sa to. Je to úžasný objav, ktorý sľubuje obrovskú zábavu. Úprimnú, ale aj škodoradostnú.

Minna sa rozhodne meniť sny svojej nevlastnej sestre Jenny a trochu jej to naložiť. Najskôr trošku, potom o niečo viac. Veď je taká neznesiteľná. Zahrávať sa s ľudskými snami môže mať ale veľké následky. Vo svete, kde sa tvoria sny, čaká nakoniec Minnu a jej nevlastnú sestru obrovské dobrodružstvo. Predstavivosť a fantázia sú v tomto prípade len začiatok.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.