LETNÉ KINO V AMFIKU: Muzzikanti

Dátum a čas:
utorok - 27. 06. 2017 - 18:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


LETNÉ KINO V AMFIKU otvorí v tomto roku český romantický hudobný film Muzzikanti, pod ktorý sa podpísali režisér Dušan Rapoš a scenárista Petr Šiška. Spolu so spevákom  a gitaristom Romanom IZZI Izaiášom, Petrom Cmoríkom a Liborom Pyškom odštartujú letný filmový festival. Cmorík si zaspieva nielen vo filme, ale aj na pódiu v Amfiteátri 27. júna o 20:00 hod. Pred premietaním je pre divákov pripravená autogramiáda s tvorcami filmu a muzikantmi. Po zotmení sa už budú oči upierať na filmové plátno.

Herec Pavel Kříž stvárnil drsného rockera Izzyho, ktorý prevádzkuje horský kemp. Do úlohy jeho priateľky obsadili tvorcovia poľskú herečku Michalinu Olszańsku. Pokojný život dvojice naruší príchod partie hudobníkov z Prahy, v ktorej čele stoja Martin Dejdar ako hasnúca popová hviezda a Maroš Kramár ako hudobný producent. Film je podľa režiséra poctou muzikantom aj muzike.

Dej komédie sa odohráva na česko-slovensko-poľskom trojmedzí v drsnom kraji Tešínskeho Sliezska, odkiaľ pochádza veľa veľkých českých hviezd od Jaromíra Nohavicu po Tomáša Klusa či Ewu Farnu, čo scenáristu inšpirovalo k vízii prerozprávať príbeh práve cez ich optiku.

Všetko sa točí okolo nádejného gitaristu Robina, ktorý má so svojou kapelou pár chytľavých hitov, ale bez výrazného úspechu. Bývalá popkultúrna ikona Majkl Boss (Martin Dejdar) im ponúkne šancu robiť predskokanov na turné. Spolu vyrážajú na hudobné sústredenie do kempu, kde je šéfom rocker Izzy. Cesta je kľukatá a tak prichádzajú konflikty, nečakané stretnutia s minulosťou, ale aj lásky a plač. Muzzikanti sú film plný pesničiek a melódií od folklórnych koreňov až po mladú rockovú súčasnosť.

Vstupné: 4 €

Vstupenky on line

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.