Letné kino v amfiku: Padesátka

Dátum a čas:
nedeľa - 10. 07. 2016 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Klasickú českú komédiu Padesátka s typickým korenistým humorom autora scenára Petra Kolečka natočil režisér Vojta Kotek a diváci ju uvidia v rámci Letného kina v amfiku 10. júna. Dej filmu sa točí okolo svojráznych obyvateľov hrebeňov a svahov Krkonôš.

Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonôš sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár, ktorý na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien známy neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení a aj iní zvláštni horali. Jednou z hlavných postáv je Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulánovcov. Jeho otec zlomil počas tradičných bežkárskych pretekov  trojkráľovej Padesátky  paličku a aj tak dobehol jedenásty. Svojho syna nechal Pavka porodiť na Snežke vo vysokej nadmorskej výške, aby sa rýchlejšie okysličoval. Lenže práve syn Jura (Jakub Prachař) mu robí starosti. Namiesto bežkovania naháňa úplne iné päťdesiatky. Je závislý na zvádzaní zrelých žien, ktorým vyháňa mráz z duší.

Na súťaž, ktorú Jura asi znova nedobehne, prichádza so svojou matkou Jan Hilský (Marek Taclík) a okrem skvelého času má aj jeden osobný cieľ. Za jeho splnením sa vydáva „hore“, do zasneženého sveta horských chát  a spustí tam lavínu nečakaných udalostí.

Premietame v českom jazyku.

Vstupné: 3 €

A3_KinoAmfik_2016


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.