LETNÉ KINO V AMFIKU: Piata loď

Dátum a čas:
utorok - 04. 07. 2017 - 19:00 - 21:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Ďalší večer bude v LETNOM KINE V AMFIKU patriť slovenskému filmu PIATA LOĎ. Príbeh netradičnej detskej rodiny, inšpirovaný skutočnou udalosťou podľa knihy Moniky Kompanikovej, natočila režisérka Iveta Grófová.  Film mal svetovú premiéru na MFF Berlinale, kde získal ocenenie Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus. Pozrieť si ho budú môcť diváci v Amfiteátri 4. júla o 21:00 hod.

Nevinná hra dvoch detí zmení navždy ich životy. Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať.

Grófová, ktorej debut Až do mesta Aš získal národnú nomináciu v roku 2012 na Oscara, do svojho druhého celovečerného filmu obsadila do hlavných úloh nehercov. Malú Jarku si zahrala Vanessa Szamuhelová z Bratislavy, jej kamaráta Kristiána stvárnil Matúš Bačišin z Vranova nad Topľou. Jarkinu mamu hrá mladá speváčka z Košíc Katarína Kamencová.

Premietanie sa začína po zotmení, približne o 21:00 hod.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.