Letné kino v AMFIKU: Pražské orgie

Dátum a čas:
sobota - 25. 07. 2020 - 21:00 - 23:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Príbeh filmu Pražské orgie, ktorý si budú môcť diváci pozrieť v Letnom kine v AMFIKU 25. júla 2020, nás zavedie do polovice 70. rokov. Slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané after ego Philipa Rotha – prichádza do Prahy, aby zachránil a odviezol rukopis nevydanej knihy.

Na svojej pražskej misii sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou spisovateľkou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Postupne sa proti svojej vôli stane nielen divákom, ale i účastníkom dekadentného predstavenia, kde mnohí hrajú falošne a nikomu sa nedá veriť.

Zuckermanova pražská návšteva, plná bizarných stretnutí s podivuhodným zoskupením rôznorodých ľudí sa skoro stane temer dobrodružnou a nebezpečnou misiou. Nakoniec si nie je istý, kto je priateľ, kto provokatér a kto donášač.

Kto sú ľudia z dekadentných orgií v dome syna slávneho maliara? Kto je vyplašený študent, ktorý ho upozorňuje, že musí okamžite opustiť Československo? Kto je jeho sprievodcom normalizačným peklom, divadelný režisér a teraz údržbár v kotolni múzea? A kto je jeho Oľga: škandalistka a rebelka alebo hráčka dvojitej hry? V ohrození sa ocitá nielen Zuckermanova sloboda, ale možno aj jeho život.

Film Pražské orgie bol nakrútený podľa rovnomennej predlohy americkej literárnej legendy, Philipa Rotha, jedného z najrešpektovanejších svetových spisovateľov.

Premietanie sa začína o 21:00 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.