Letné kino v AMFIKU: Prípad mŕtveho nebožtíka

Dátum a čas:
sobota - 15. 08. 2020 - 20:30 - 22:30

Miesto konania:
Amfiteáter


Čo tak dopriať si večer plný zábavy a aj trochu napätia pri filme? Vyberte sa do Letného kina v AMFIKU, ktoré uvedie 15. augusta 2020 novinku režiséra a producenta Miloslava Šmídmajera Prípad mŕtveho nebožtíka. Česká komédia je paródiou na kriminálky, ktorých sú dnes plné televízne obrazovky. Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie.

Na scéne sa objavuje major Prubner (David Novotný) a jeho nová kolegyňa Skálová (Hana Vagnerová) a detektívi Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákom (Lukáš Příkazký). Od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) dostanú za úlohu vyšetriť vraždu Starablažkovej. O obeti však kriminalisti zistia, že sa jej niekto zbavil preto, že úspešne vydierala. Veľa stôp však nemajú. Len to, že išlo o pomstu. Majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený, plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha iba sedem dní. Detektívny rámec je však základom pre vtipné scény a vydarené herecké výkony.

Crazy komédia môže fanúšikom absurdného humoru pripomenúť napríklad snímku Bláznivé strely. Tvorcovia filmu si chceli urobiť srandu z klišé a schém, ktoré kriminálny žáner prináša a stále opakuje. Do akej miery sa im to podarilo, posúdia diváci.

Premietanie sa začína o 20:30 hod.

Vstupné: 5 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.