LETNÉ KINO V AMFIKU: Rande naslepo

Dátum a čas:
utorok - 01. 08. 2017 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Nemecký film RANDE NASLEPO je tohtoročnou novinkou, ktorá otvorí augustové premietanie. LETNÉ KINO V AMFIKU ho uvedie v Amfiteátri 1. augusta so začiatkom o 20:00 hod.

Vzrušujúca práca v luxusnom hoteli – to je vysnívaná udúcnosť, ktorú si hýčka Saliya (Kostja Ullmann) už od detstva. Potom ale ako tínedžer začne strácať zrak až nakoniec vidí iba zahmlené svetlo a matné obrysy. Svet vidí ako by na neho pozeral cez hrubé mliečne sklo. Zdá sa, že jeho životný sen je celkom v troskách. Saliya napriek svojmu handicapu postupne získava väčšie sebavedomie, vracia sa do normálnej školy a nakoniec sa dokonca odváži poslať prihlášku na stáž do päťhviezdičkového hotela. Vďaka dôkladnej príprave, pozitívnemu prístupu a hlavne s podporou veľkého blafovania uspeje a miesto získa. Iba nikomu neprizná, že vlastne tak trochu skoro vôbec nevidí.

Odhalí ho až jeho nový priateľ, kolega Max (Jacob Matschenz), ktorý mu pomáha, aby sa vyspôoriadal s tými najobtiažnejšími situáciami a úlohami, ktoré prevádzka veľkého a špičkového hotela prináša. Saliya sa po nociach učí naspamäť všetky trasy, počty schodov, prestieranie stolov. Vtĺka si do hlavy tvary predmetov, rozmiestnenie vecí na bare, v izbách pre hostí… V jeho prípade naozaj platí, že je nakoniec schopný robiť svoju prácu naslepo. Počas svojej praxe v hoteli si napriek zrakovej chybe všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivo sa do nej zamiluje a vyzerá to, že okrem zraku navyše stratí aj srdce a bohužiaľ aj rozum. Jeho blamáž začne mať praskliny a hrozí, že nakoniec neuspeje ani v láske a ani v hoteli… Našťastie nielen film, ale aj skutočný život máva rád šťastné konce.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:

Letné kino v Amfiku - kompletný program (1059 stiahnutí)


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.