Letné kino v AMFIKU – S tvárou anjela

Dátum a čas:
štvrtok - 13. 08. 2015 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Amfiteáter ponúka aj počas augusta príjemne strávené večery v prírodnom kine, ktoré poskytuje nevšedné filmové zážitky na čerstvom vzduchu. Amfik je miesto, kde sa vyznávači strieborného plátna radi stretávali v hojnom počte už v minulosti a ako sa zdá, filmový divák si tam po rokoch jeho niekdajšej slávy nachádza cestu čoraz viac. Na tento mesiac je pripravená pestrá paleta filmovej produkcie a každý si tam môže nájsť  svoj najobľúbenejší titul či žáner. Letné kino v AMFIKU premieta každý utorok, štvrtok a nedeľu po zotmení, teda o 20:00 hod. Dva filmy uvidia návštevníci aj v septembri. Čaká ich EX Mašina a Vybíjaná.

s-tvarou-anjelaBritsko-taliansky film S TVÁROU ANJELA odhalí 13. augusta prípad vraždy britskej študentky. V roku 2007 bola v talianskom meste Perugia nájdená zavraždená Meredith Kercher. Jednou z obvinených sa stala jej spolubývajúca, Američanka Amanda Knox. Vyšetrovanie tohto prípadu dlho ovládalo svetové média, z ktorých niektoré venovali obrovskú pozornosť zločinu a jeho aktérom.

Týmto kontroverzným prípadom sa inšpiroval režisér Michaela Winterbottoma. Nie je to však detektívka, thriller alebo filmová rekonštrukcia ako by sa dalo čakať. Hrdinovia filmu skôr ako vrahov a dôkazy hľadajú osobné vyrovnanie sa s takýmto šokujúcim násilným činom a jeho dozvukmi. Snaží sa preskúmať, prečo je spoločnosť do takej miery posadnutá násilím a prečo nás fascinujú vraždy.

Hlavnou postavou filmu je režisér Thomas Lang (Daniel Brühl), ktorý dostane príležitosť natočiť film podľa pripravovanej knihy americkej novinárky Simone Fordovej (Kate Beckinsale). Tá sa zaoberá kontroverzným súdnym procesom študentky obvinenej z vraždy svojej spolubývajúcej. Simone a Thomas idú do Talianske, aby sa s prípadom bližšie zoznámili. Potom, čo navštívia miesto činu, začne Thomas pochybovať nielen o ľuďoch okolo seba, počínajúc filmovými investormi a ľuďmi z tlače, ale i sám o sebe a svojich motívoch. Zachráni ho až priateľstvo s mladou študentkou Melaniou (Cara Delevingne). Vďaka tomu si začne uvedomovať, že nechce natočiť film o násilí a vine, ale o láske a nevinnosti. Chce namiesto toho natočiť film, ktorý bude obeť ctiť a sústredí sa na lásku, život a šťastie, ktoré jej bolo odopreté.

Vstupné: 3 €

 

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.